הגשה לטופס 4- ע"י מפקח בנייה

בניית בית כבר אמרנו , היא לא משחק ילדים משום בחינה. אין ספק שמפקח בנייה עושה לפעמים את ההבדל בין גג יציב שיעמוד בכל סופה, לבין גג שיקרוס בגשם הראשון. הקפדה על חומרי הגלם, האיכות, המינון, המרכיבים, שיטות עבודה מודרניות והעסקת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הם תנאי לבניית בית חזק ויציב תרתי משמע. עכשיו בואו נודה על האמת. לא כל מי שבונה בית פרטי מבין בתהליכי בנייה, הרוב לא מבינים וזה בסדר, זה לא המקצוע שלהם. אבל בחיים, כשאנחנו לא יודעים משהו, אנחנו נוהגים לשכור את שירותיהם של אנשי מקצוע, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבניית בית. לא תרצו חלילה שהוא ייבנה בצורה לא תקינה נכון? לא תרצו שהבטון לא יהיה חזק מספיק,
שהאיטום יהיה רופף או שכמות הסומסום מתחת למרצפות תהיה פחותה מהתקן. לכן אתם חייבים שבמגרש שלכם, יהיה מי שישמור לכם על הבית וידאג שיהיה לכם בית חזק, יציב, באיכות בנייה גבוהים. רק כך גם תוכלו בסופו של דבר לקבל את טופס 4- היתר חיבור לתשתיות ללא כל עיכובים.

מה זה טופס 4 ?

טופס 4 הנו היתר אכלוס המוגש לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה. אם הבנייה התנהלה כראוי, ללא כל סטיות, מחדלים, חריגות בנייה, ונעשה שימוש בחומרי גלם ושיטות עבודה תקינים, סביר להניח שבסופו של דבר יחתמו על טופס 4 שלכם, אם שכרתם את שירותיו של מפקח בנייה שהיה בשטח ופיקח על כל תהליך הבנייה.
מעבר לבנייה המותאמת לתוכניות הבנייה, התנאים הנוספים לקבלת טופס 4 כוללים גם אישור של כיבוי אש בכל מה שקשור לדרישות התקן, אישורים מאנשי מקצוע בתחום הבנייה כמו: קבלן רשום, אישורי מעבדות לבטון, אישורים מכל הגורמים של תאגיד המים, מחלקת, הביוב, חברת החשמל, טלפוניה ועוד. קיומן של תשתיות תקניות לחיבור הנכס אליהן, נכס נקי מחובות, וכן אישורים כי שולמו כל ההיטלים, הוצאות הפיתוח והאגרות.

"בית נבנה מאהבה וזו נשענת על יסודות חזקים" שלומי חסיד

מי חותם על טופס 4?

טופס 4 מוגש כאמור לוועדה המקומית לתכנון ולבנייה וצריך לשאת חותמת אישור של מורשה חתימה כמו: יו"ר הועדה המקומית לתכנון ולבנייה, יו"ר וועדת המשנה המקומית לתכנון ולבנייה או מהנדס העיר.
האחריות הגלומה בטופס 4 הנה רבה. זהו בעצם אישור שהבית שלכם תקין וחזק מכל הבחינות ואתם יכולים להתחיל לגור בו. הטופס מהווה בעצם את שיאו של תהליך הבנייה הארוך, ועם מעורבות של מפקח בנייה בכל התהליך החל מבחירת המגרש ועד לבניית הבית, תוכלו להיות שקטים שטופס 4 שלכם אכן יאושר.

מתי כדאי להגיש טופס 4?

כאשר מדובר בבנייה פרטית, בעל המגרש הוא מגיש טופס 4, כאשר מדובר בבניין מגורים- הקבלן או היזם הם המגישים. מועד ההגשה המומלץ הוא ממש מעט לפני השלמת הבנייה. במצב כזה תוכלו לבקש אישור לחיבור התשתיות. גם במצב בו רוב הבנייה הסתיימה ונותרו מספר משימות כמו חיבור מעליות לחשמל או גינון אפשר להגיש בקשה מוקדמת לקבלת טופס 4. אבל הדבר החשוב שכל מי שבונה בית פרטי צריך לדעת הוא, שיש תקן ומידה לכל שלב ותהליך בבנייה ורק מפקח בנייה, שנמצא בשטח וחי את הפרויקט יוכל כבר בתהליך הבנייה עצמו, לתקן חריגות או סטיות מהתקן, שעלולות לגרום לאי אישור טופס 4. זה יכול להיות חצי מטר נוסף במרתף או פרגולה במידות הלא מאושרות. מפקח בנייה עשוי לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, כאבי ראש, זמן וכסף, ולכן יותר ויותר אנשים שבונים היום בתים פרטיים משתמשים בשירותיו של מפקח בנייה מוסמך.

השירותים שלנו:

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים: