איך בוחרים מגרש?

אחד השלבים הכי חשובים בבניית בית פרטי, הוא בחירת המגרש עליו ייבנה הבית. בעידן הפשרת קרקעות חקלאיות לבנייה, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של מפקח בנייה שיוכל לבדוק באמצעים המקצועיים שלו, בתוכניות השונות את מצבה הבירוקרטי והחוקי של הקרקע, כמו גם התוכניות הסביבתיות העתידיות. אף אחד לא רוצה לבנות בית, אשר ממוקם בלבו של תכנון מקומי לכביש ראשי. לכן מומלץ לשכור את שירותיו של מפקח בנייה מוסמך, שיוכל לבדוק את מצבו של המגרש, כמו גם את התוכניות הסביבתיות ובכך יעזור לכם לקבל את ההחלטה הכי נכונה ומשמעותית בחייכם.

מגרש בבנייה פרטית, יישוב כפרי או עיר?

בחירת המגרש הנכון עליו עומד להיבנות הבית, היא שתקבע בעצם כיצד ייראו החיים שלכם. הבית יתוכנן ויעוצב בהתאם לצרכים ולדרישות שלכם, אבל המיקום בהחלט הולך לקבוע את ההשפעה שתהיה לסביבה ולאיכות שלה על החיים שלכם. בין השיקולים ניתן למנות את הסוגיות הבאות: איפה נמצא המגרש ? מי השכנים  מהן תוכניות המתאר באזור הזה? האם המגרש מתאים לגודל הבית שאתם צריכים? מהם הכיוונים של המגרש, איפה הכניסה הראשית, אילו כיווני רוח יש במקום? האם יש רעש, שקט? מה הולכים לבנות לידכם? מהי הפרטיות שתהיה לכם? האם יש במקום תכנון להקמת פנסיון כלבים? בית ספר, גן ילדים? כל אלה כמובן הולכים לשנות לחלוטין את הנוף וגם את החיים שלכם.

"בית נבנה מאהבה וזו נשענת על יסודות חזקים" שלומי חסיד

מהו המגרש האופטימלי עבורכם?

המגרש האופטימלי עבורכם הוא זה שעונה על כמה שיותר סעיפים מבחינת גודל, מיקום ועוד. אם אתם רוכשים מגרש במסגרת של בנייה מאסיבית באזור מסוים, יש לבדוק את המרחקים הצפויים בין מגרש למגרש, מהו גודלם של  הבתים העומדים להיבנות, כמה יהיו ועוד. את המידע הזה יוכל לבדוק עבורכם בצוקה מדויקת מפקח בנייה.

כאשר מדובר בנכס מניב, יש לבדוק מהן התחזיות לאזור מכל הבחינות שחלילה לא תמצאו שרכשתם מגרש מול מפעל, או אזור תעשיה מרעיש ובסופו של דבר הוא לא יהיה מניב כלל.

מגרש חוקי עם היתר בנייה

רכישת מגרש חייבת להיעשות תוך התייעצות וליווי של עורך דין בקיא בתחום הנדל"ן. חשוב מאוד שרישום המגרש כמו גם בעליו, יהיה חוקי ושהעסקה כולה תהיה תקינה. במדיה ומדובר על קרקע חקלאית להפשרה, חשוב מאוד לבדוק מה הצפי לקבלת היתר בנייה, האם זה ייתכן והאם יש מגרשים נוספים בסמוך שקיבלו היתרים כאלה.
מפקח בנייה חייב להיות מעורב, כבר בשלב איתור אחר מגרש מתאים לבניית בית החלומות שלכם. הוא יוכל לבדוק עבורכם את האזור, לבחון את הבתים באזור ולהבין האם זהו המקום בו אתם צריכים להשקיע. הרבה פעמים בחינה של מפקח בנייה, היא בוודאי יותר מקצועית מבעלי הבית. חשוב מאוד לשכור את שירותיו כבר בשלב הזה, כי ייתכן והידע שלו עשוי להועיל לכם בבחירת המגרש הנכון עבורכם.

השירותים שלנו:

לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים: