מהי בנייה נכונה

בניית בית בצורה מוצלחת- איך?

בניית בית היא אחד הפרויקטים הכי חשובים ומשמעותיים בחיים וגם הכי יקרים (מלבד הרחבת המשפחה…). בנוסף, זה מעמיד אותנו במצב של חוסר וודאות, פחד, ציפיות גבוהות וכל זה מתערבב עם התמונות החלומיות שיש לנו בראש על הבית שלנו. פה אנחנו רוצים קרוסלה, ושם נדנדה. אקווריום מתחת למיטה בחדר שינה, ומעלית זכוכית, ומצפה כוכבים על הגג- כלומר זהו מראש פרויקט שמכניס אותנו למצב של חצי מציאות חצי פנטזיה, שגורם לנו לנדודי שינה, לבלבול ולהצפה של המון רצונות ביחד, ולפעמים גם סותרים זה את זה.

אבל יש דמיון ויש מציאות ואחד התפקידים החשובים של מפקח בנייה אגב, זה לשים את הקווים האדומים בין האפשרי לבלתי אפשרי, בין הפשוט לבומבסטי, בין הרצוי והמצוי, בין התקציב לחשבון הבנק שלכם. מפקח בנייה הוא "שומר החלומות" שלכם, במידה, במינון בתקציב. הוא זה שיחזיר אתכם למציאות של הצרכים האמתיים שלכם.

מפקח בנייה הוא "המבוגר האחראי" בפרויקט. הוא הכי אסרטיבי ומציאותי, כי הוא לא מעורב רגשית. זו הסיבה שאתם צריכים אותו, כי הוא זה שיוכל לפקח על התהליך במקצועיות, ולקבל את ההחלטות הכי נכונות עבור הבית שלכם.

 

תורידו מעליכם את העול!

למרות שלכאורה יש אנשים שמתעקשים לנהל את תהליך בניית הבית שלהם בעצמם, אם הם אינם אנשי מקצוע שבאים מהתחום, יהיה להם קשה מאוד לנהל אותו. כדי לנהל פרויקט בניה, צריך להיות מפקח בנייה, או אדריכל, או הנדסאי אדריכלות. גם לשיפוצים בהיקפים גדולים שוכרים היום את שירותים של מפקחי בנייה אז על אחת כמה וכמה בבנייה של בית פרטי?

איך תדעו לבחור את המגרש הנכון, האדריכל שמתאים לכם? את קבלני המשנה של האינסטלציה, מיזוג, חשמל, ריצוף, שלד ועוד. הבחירה באנשי המקצוע מהשורה הראשונה היא תנאי וערובה לעמידה בתנאים של בנייה תקנית ויציבה. מפקח בנייה הוא הכתובת ליצור את הקשר אתם, ולא רק זה אלא להיות בשטח ולפקח על העבודה שלהם. איך תדעו כמה צריך לשלם והאם לא מבקשים מכם יותר מדי? איך תדעו לדרוש עבודה איכותית, מה אתם מבינים בבנייה, בתקנים, בחומרי גלם, בשיטות בנייה מודרניות?

נוכחותו של מפקח בנייה בשטח, מורידה מכם עול כבד. תנו לו לעשות את העבודה, תגיעו לעתים להציץ מה קורה בשטח, אבל הוא איש המקצוע שיוביל את הפרויקט שלכם לבנייה מוצלחת ונטולת דאגות.

מפקח בנייה שומר על התקציב שלכם!

רוב חריגות התקציב בבנייה פרטית, נובעים גם מבחירה לא נכונה של אנשי מקצוע ומתמימות של לקוחות. כמובן שכל קבלן משנה יציע לכם את האביזרים והחומרים שהוא מרוויח עליהם הכי הרבה, אבל זה בדיוק התפקיד של מפקח הבנייה, להציע לכם חלופות ופתרונות אחרים גם יחסכו לכם כסף, וימנעו פגיעה בתקציב.

מפקח הבנייה יסייע בהכנת החוזים מול כל קבלני המשנה. הוא יודע יותר מכם, כמה כל דבר צריך לעלות והוא יעמוד על כך. בשבילכם זה שטח חדש ואתם עלולים ליפול עם חוזים "שמנים" ללא כל הצדקה. במשך ידאג מפקח הבנייה לשלם לקבלנים הללו, במועדים המתחייבים כפי שנקבע ורק לאחר גמר העבודה שלהם, כך תחסכו לעצמכם הרבה עוגמת נפש על עבודה לא גמורה או חצי גמורה ששולמה, והקבלן חלילה נעלם.

משימות של מפקח בנייה- ככה בונים בית!

  • קביעת מסגרת של תקציב.
  • בחירת קבלני משנה, עריכת חוזים.
  • נוכחות יום-יומית כבר בשלב פיתוח השטח ועבודות השלד.
  • ניהול העבודה ופיקוח על ביצוע בהתאם לתקנים הנדרשים.
  • פיקוח על שלבים בהתאם ובצמוד למפורט בתוכניות הבנייה האדריכליות.
  • שליטה ומעקב אחר לוח הזמנים של הקבלנים וצוותי העבודה.
  • דיווח יום- יומי לבעלי הבית על התקדמות הבנייה, שיתוף בסוגיות מסוימות וקבלת החלטות במשותף.
  • פיקוח על רכישות של חומרי גלם ואביזרים במסגרת התקציב.
  • שליטה ופיקוח על כל שלב בביצוע התהליך.