איך בוחרים אדריכל?

איך בוחרים אדריכל?

אדריכל הוא "מתכנון החלומות" של כל מי שחולם על בית פרטי ורוצה שהוא יהיה הבית הכי יפה בעולם, הכי מתאים לו וגם לתקציב. תפקידו של האדריכל הוא לתכנן את חלוקת החלל וקביעת מיקומי ותפקודי החדרים השונים בבית, בהתאם למציאות חייהם של לקוחותיו. לפני שאדריכל מתכנן בית, הוא יושב עם הלקוחות שלו ומראיין אותם. הוא ירצה לדעת כמה שיותר על אורח החיים שלהם, על התחביבים שלהם, ההתנהלות שלהם בתוך הבית. מה הם אוהבים לעשות, מה הנוף שהם אוהבים לראות. מה מניע אותם בתוך הבית ומה העיסוק שלהם. את הידע החשוב הזה ירכז האדריכל על כל אחד מבני המשפחה כדי להבין מהו אורח החיים שלה. איך היא רוצה ורגילה לתפקד בבית, מהם ההרגלים שלה ואיזה בית יכול לתמוך ולשרת את המשפחה הזו הכי טוב.

אדריכל טוב הוא זה שמתאים את הבית ללקוחות שלו ולא להיפך. הוא חייב להתייחס ולהתחשב בצרכים של בני המשפחה והוא ירכז על כך מידע רב שיעזור לו בתכנון הנכון והמתאים ביותר עבורם.

מה בין אדריכל צנוע לאדריכל מתנשא?

למעשה הדבר הכי חשוב אצל אדריכל טוב, היא מידה של צניעות. בעולם התיאטרון יש מושג שנקרא "יותר מדי עבודת בימוי". הכוונה היא שהקהל הצופה בהצגה, מתרשם שיש יותר מדי בימוי, שאינו מתיישר עם הדינמיקה של הסיפור. זה מעיד על יהירות של במאי וחוסר יכולת "להקשיב למחזה". אותו דבר זה עם תכנון בית, חוסר יכולת של אדריכל להקשיב לצרכים של הלקוח, עלול ליצור בית לא מתאים ולא נכון, שאינו מתאים לפונקציות הנדרשות ברמה היום יומית אבל  מאוד "יפה, שונה ומפואר". הוא עלול לכלול את גחמות האדריכל בתכנון ועיצוב ולשכוח למעשה את מציאות החיים והצרכים של בעלי הבית. היכולת של האדריכל להבין, להקשיב ולבנות בית שמתאים במדויק ללקוחות שלו, היא התנאי ההכרחי הראשון בבחירה של אדריכל טוב.

 


סגנון הבתים של האדריכל!

אחד הדברים שמובילים לבחירה נכונה של אדריכל, היא הבנת טעמו האישי בתכנון בתים. לכל אדריכל היום יש באתר שלו ברשת תמונות של בתים שהוא תכנן ואולי גם עיצב, ולכן הצצה בגלריה הזו תוכל לגרום לכם להתרשם מהיכולות שלו, מהטעם האישי שלו ואולי גם תפגשו בית שקולע לטעמכם. ייתכן כי תגלו שיש לו רעיונות טובים, אבל ספציפית הם אינם מתאימים לכם. בכל מקרה עבודות של אדריכל עשויות להעיד על יכולת וניסיון ויש לזה חשיבות רבה. הרבה פעמים ייתכן ותיתקלו בבתים שאינם לטעמכם מבחינת סגנון, אבל לעיתים רבות הם גם לא טעמו של האדריכל אלא של בעלי הבית.

כדי שתוכלו לדעת איזה סוג של בתים אנשים בונים ולהתוודע לכל מיני תכנוני חללים וחלוקה שעשויים למצוא חן בעיניכם, אנו ממליצים לכם להסתכל במגזינים, לקבל השראה מבתים בסרטים ובמדיה, וגם ללכת לבקר במקומות יישוב של בתים פרטיים ולהבין לפחות מהי המעטפת שמוצאת חן בעיניכם. אם אהבתם איזה בית, צלמו אותו ובכך תוכלו לתת לאדריכל שלכם כיוון נכון.

בנוסף, חשבו על מסגרת התקציב שלכם, זה בהחלט עלול להקל על האדריכל בתכנון בית שמתאים לכם לא רק מבחינת צרכים, אלא גם מבחינת תקציב.